.
پنجشنبه 26 فروردين 1400.
*
 

آرشیو مطالب


مطالب تا تاریخ مورد نظرآرشیو میشوند.
  • از:
  • تا:
 
 

تحریف قرآن

تحریف قرآن

تحریف قرآن در نظر علما شیعه

افتراء بر شیعه که قرآن تحریف شده اقوال فقهاء و آراء شیعه بر عدم تحریف شیخ صدوق اعتقاد ما اینکه قرآن مُنزّل خداوند بر پیامبرش همین قرآن موجود است که دارای 114 سوره می باشد. شیخ مفید کلمه ای یا آیه ای از قرآن نازل کم نشده است. سید مرتضی قرآن عهده پیامبر(ص) همین قرآن موجود است . شیخ طوسی کلام در زیادت قرآن و نقائصش لایلیق به است.

اجماع بر بطلان زیادت و نقائصش قرآن است از مذهب مسلمین و تشیع

علامه ی حلی حق اینکه در قرآن تأخیر و تقدیم و تبدیل نیست نه  زیاد و نه کم پناه به خدا از چنین حرف هائی.

سید محسن امین عاملی یک نفر از امامیه نه قدیم و نه جدید قائل به زیارت قرآن نبوده اند و هرکس خلاف بگوید کاذب مفتری و متجرّی بر خداو رسولش می باشد . سید شرف الدین عاملی پناه بر خدا از نسبت شیعه به قول به تحریف قرآن و پناه بر خدا از این حرف ها و بیزاری می جوییم  به خدا از این جمل و هر کسی این را در مورد ما بپذیرد جاهل است به مذهب ما مفتری است بر ما همانا قرآن عظیم و ذکر حکیم متواتر است در طرق ما بتمام آیاتش و کلماتش و حروفش و حرکاتش و سکناتش تواتری قطعی از طریق ائمه ی هدی کسی هم شک در این مورد ندارد.

امام خمینی همانا واقف بر عنایت مسلمین به جمع کتاب و حفظ آن و ضبط آن و قرائت و کتابت آن واقف است بر بطلان تحریف قرآن نظرات محقق اردبیلی در مجمع القاعده و البرهان و فیض کاشانی در تفسیر صافی و شیخ جعفر کاشف الغطاء در کشف الغطاء کتاب الصلاة کتاب القرآن و شیخ بهائی در الاء الرحمن و آقای بروجردی و سید محسن حکیم و آقای میلانی و محمد رضا گلپایگانی*************

آقای خوئی همانا حدیث تحریف قرآن حدیث خرافه و خیال است کسی قائل به او نیست مگر عقلش ضعیف باشد.

ص 2 موضوع قرآن

و علامه ی طباطبایی و صافی و کتاب صیانة القرآن از تحریف هادی معرفت و التحقیق در نظر التحریف سید علی میلانی بر عدم تحریف قرآن است . روایات تحریف ضعاف است . 1- ضعیف الحدیث فاسد المذهب مجفوا الروایه 2 – مضطرب الحدیث و المذهب یعرف حدیثش و یُنکرو یروی عن الضعفاء 3-  امِّا بانه کذّاب متهم  4- اما انّه کان غالباً کذاباً  5- اما بانه ضعیف  . عمده دلیل تحریف در کتاب فصل الخطاب محدّث نوری است تحریف نزد علماء اهل تسنن روایات اهل سنت دال بر تحریف ذهاب 2 ثلث قرآن بر رأی خلیفة است.

ذهاب 200  آیه  از سوره احزاب بر رأی خلیفه و عایشه

منبع کتاب  تحریف قرآن سید محمد حسین قزوینی************ احمدی فومنی

 

 

 

 

نظرات  

 
0 #1 طراحی سایت 1395-05-13 13:35
ممنون از سایت خوب و مطالب آموزنده و خوبی که میذارید
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی